9 Şubat 2013 Cumartesi

"Arabasına bindiğim adam en yakın otelin adresini sordu"Çok sevdiğim bir arakaşımın başına gelen bu olay, inanılmaz dramlı geldi bana.

Erkek arkdaşı ile kavga ettikelrinde çantasını alıp evden çıkıyor. Beşiktaş'taki Taksim dolmuş durağına gidiyor. işte olay tam burada başlıyor.

Dolmuş durağında dolmuş olmadığı için beklerken bir adam el ediyor arabası ile yanaşıyor. Taksime çıkıyorum seni de bırakayım mı? diye soruyor....

Bizim kız zaten sinirli bir an önce kendini olay mahlinden atmanın telaşında. Atlıyor adamın arabasına ama binmeden plakayı almayı ihmal etmiyor.

Adam naber nasılsın diye başlıyor muhabbete adını soruyor. Bizim 20 yıllık A. adının Burcu olduğunu söylüyor.

Adam muhabbet etmeye çalışırken buralarda ucuz otel var mı diye soruyor. Bizim kız derdini anlıyor işte o zaman. "Ben taksimde ineceğim arkadaşım bekliyor biraz daha yavaş gidersen inip başka bir araca bineceğim" diyor. Adam rahat durmuyor tabi arabayı maçkaya çekiyor. atıyor elini kızın bacaklarına. "senden çok hoşlandım" diyor. Kız kendine uzanan diğer kolu ısırıp kilidi açıp arabadan çıkıyor. Başlıyor koşmaya.

Neyseki bu sapık takip edecek kadar cesaretli değilmiş.

Biraz uzaklaşınca A. nın telfonu çalıyor. Arayan sevgilisi. Kız ağlayarak açıyor telefonu olanları anlatıyor. Çocuk bir taksiye atlayıp geliyor kızcağızın yanına.

Plakayı polise vermek istiyorlar ama sonra vazgeçiyorlar.

Kimseye güvenmeyin, tanımadığınız insanların arabasına binmeyin!

4 Şubat 2013 Pazartesi

Minik kaltağın hikayesiBir kadını sevmenin ne demek olduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım. 

Üniversite zamanlarımda tanıştığım D. nin hikayesini anlatacağım size. D. zeki ve çalışkan biriydi. Aynı kampüste, kantinde tanışmıştık, sonra yanına gelen kız, kıskanç bir şekilde onu yanımdan aldı götürdü.Kız esmer yerden bitme bir pigmeydi. Çocuk hoştu doğrusu, sevgilisi olmasa hedef tahtasında tam 12 ye yerleşritebilirdim. Kısaca dibim düşmüştü D. için.

Hikayenin bu kısmı gerçekten en normal hali en önemli ve mide bulandırıcı yerleri şöyle. Kızımız D. yi kendine aşık etmiş. Sonra Bakireliğini buna vermiş. D. temiz kalpli ve iyi niyetli olduğu için buna inanmış. Tabi kızın aklından bakirelik gibi önemli bişey çıkınca ve kendine çelik halat ile bağlı bir adam bulunca ortalık gelen giden hanına dönmüş.Hatun her dışarı çıktığında bir adamın yatağında bulmuş kendini. Hatta bunların bir kaçını D. öğrenmiş. tekrarlamayacağını ve ona ihtiyacı olduğunu düşnerek hep affetmiş. Bizim minik kaltak çaktırmadan D. yi aldatmaya devam etmiş. Birinin koynundan çıkıp diğerininkine atlamış. D. şüphelendiği zaman da arsızlık huysuzluk ile üste çıkmış. D. yi yatağa atıp kendini affettirmiş.

Bu kadar bunalım ve depresyonun içinde o sene üniversiteyi kazanamamış. D. nin de kazandığaı bölüme kayıt olmasını engellemeye çalışmış. Tekrar sınava girmesi için zorlamış. Hatun bir ara akıllanmış, derslerine çalışmış. Tercih zamanı ikiside aynı okulu tercih etmiş. Ankara gelmişler ev tutmuşlar her akşam evin her odasında her köşesinde sevişmişler. Minik kaltak rahat durur mu? ! Kendi bölümünden arkadaşları ile buluşacağını söyleyip baz akşamlar eve çok geç kalmaya başlamış. Bu zamanlarda barlarda tanıştığı adamlarla tuvalette sevişiyormuş. sonra geceleri hiç gelmez olmuş. D. ye yüz vermez olmuş. D. bunu bir barda bir adamın kucağında basmış. Kız suçlarını bastırarak daha önce yaptıkalrını da anlatmış. bunları duyduğumda yüzüne kusabilirdim. Hatta pek sakin olamazdım. Ama D. yalnızca arkasını dönüp gitmiş.

Eşyalarını bavulunu koymuş bavulu kapının önüne. Artık o bavulu kim aldı belli değildi. Birkaç ortak dersimiz vardı. kendisi ile ancak bu derslerde görüşebiliyorduk. Minik kaltaktan ayrıldıktan bir süre sonra bir gün bana hikayesini anlattı. Böyle adamlardan kaç tane var bu evrende...

Anlatan kişinin ağzından aktarılmıştır....


2 Şubat 2013 Cumartesi

Bir kadının avucunun ortasındaysan


İnsanları elde etmek önemlidir. Eğer sizden kaçan biri varsa daha çok peşine düşersiniz.

Bu hikayemizin kahramını kaçarak kendini sevdirdiğini zanneden ama sonra aynı kuyuya kendisi düşen bir kedicik.

Ben ne kadar asla aşık olma, sadece anı yaşa desemde beni dikkate almayan bir kadındı. Yaklaşık iki sene önce Beşiktaş - Taksim dolmuşunda başlayan bir hikaye.

Günlerden Cuma olmasına rağman trafik yoktu. Meraklı ve sevecen kahramanımız, dolmuştan inen çocuğun duyacağı bir seste, bu akşam nereye gitsem acaba demesiyle başlayıp çocuğun dönüp, bizimle takıl istersen demesiyle devam etmiştir.

Gece hoş güzel geçer, alkolün etkisi ile öpüşmeler sevişmeler barda başlar, gece çocuğun evinde ateşli bir sevişme ile sonlanır. Ya sonra mı?

Kadın kalkar eşyalarını toplar en yakın arkadaşı yani benim yanıma gelir. Dün gece oalanları anlatır. Akşam olduğunda ise telefonu çalmaya başlar, arayan başrol oyuncumuz K. dir. Soru ise bu akşam ne yapıyorsun. O akşam K. ile görüşmesini engelledim. Büyük marifetti benim yaptığım. Sonraki 3 akşamda buluşmalarını engelledim. Tabi bu engellemeler, Bizim kızın kendini ağırdan sattığı anlamına gelmeye başlamıştı. K. ise daha çok ısrar eder daha çok arayıp sorar olmuştu.

Kızımız sonunda dayanamamış haftanın en az 3 gecesini bu K. nin yanıdna geçirmeye başlamıştı. Hatta bizim kız iyice bu adamın bağımlısı olur. Yanına taşınmaya karar verir.

Adam manyağın piskopatın teki çıkar. Artık sevişmeleri olağan ve öylesine bir hal alır. Boşaldıktan sonra kıçını dönüp uyumaya başlar. Bu tam 1,5 yıl sürer. Bizim kız kocasını bekler gibi evde bunu bekler. K. eve gelir, birlikte olurlar ve K. uyur. Hatta araya aldığı kızlar da çabası.

Her seferinde biz sevgili değiliz. Sevgili olamayız demesi bizim hatunu gaza getirir, hatun her geçen gün bu adama daha çok bağlanır.

Daha kötüsü de vardır. K. nin işleri kötü gider ev kirasını ve tüm masrafları bizim hatun akrşılamaya başlar. Eline geçen tüm parayı buna verir. K. aynı zamamanda bağımlı olduğu için, kızın elindeki para yetmemeye başlar.

Bunları bana anlattıkça yapma etme dediğimde o adam gözünde devleşir. Varını yoğunu ona harcamaya devam eder.

Tam bu sırada olaya bir kadın daha girer. K. ni bu kadına yakınlığı sadece iş için görünmektedir. ilk zamanlarda. Hatta kadınla birlikte olmasının tek nedenini aslında onu kullanmak parasını yemek olarak anlatır bizim hatuna.

Ama hatunumuz hala akıllanmaz.

Bir gün benim ısrarlarım ile ayrı bir eve taşınamya karar verir. Bu ikinci kadın durmadan bunu ne zaman taşınacaksın ne zaman gideceksin diye de taciz etmektedir.

Şimdi kendine ait bir evi olmasına rağmen, K. canı bu hatunu istediğinde arar gelir sevişirler ve gider.

Bu adamdan vazgeçememesinin tek nedeni onu elde edememesidir. Onu tam anlamıyla elde etmiş, kendine aşık etmiş olsa bu ilişki çoktan biterdi.

Bu kahramanlardan kim K. nin yerinde olmak istemez ki?

Sen çevreye, etinden sütünden faydalanacak bir inek izlenimi verirsen, hayatına girenlerde öküz olur haliyle 

1 Şubat 2013 Cuma

Erkeklerin senin için ne düşündüğüÇalıştığım ofisin canımdan bir kadının kaldırıma tek başına oturduğunu gördüm. Mesafeden yüzünü pek seçemiyordum. Aradan yarım saat geçti hala oradaydı. Sigara içmek için dışarı çıktım. Dayanamayıp yanına gittim.

Kadına bir şeye ihtiyacın var mı diye sordum. Ağlamaya başladı. Zaten eli yüzü şişmişti ağlamaktan. Sigara uzattım. Ne oluyor iyi misin? dedim. Kadın hıçkırıklarla sigarayı aldı. Yakmasına yardım ettim. Sonra anlatmaya başladı.

Bundan 4 ay önce çok sevdiği sevgilisi ile evlenmiş. Herşey güzel olmuyor işte bazı masallarda. Kadın daha evlenmeden kocasının, babası tacizlere başlamış. Sonra bizim hatun nasıl olsa evimiz barkımız ayrı adamın yüzünü görmeyeceğim diye çok fazla bişey yapmamış. Zaten kocasına söylese nasıl bir tepki ile karşılaşacağını bilmiyor. Bunların evlilik süreci adeta zehir olmuş. kimseye bir şey diyememiş ama adamın bunun çimdirmediği yeri kalmamış. Mutfakta, apartman merdivenlerinde, nerede yakalasa kadıncağızı taciz ediyormuş. Evlenmişler kendi evleri kimse gelmez, kimse karışmaz derken. Adam oğlu işe gider gitmez bunun kapısında bitiyormuş. Adamı eve almıyor akşama kadar dışarı çıkmaya korkuyormuş. Hatta ekmek almaya gidemediği için çoğu zaman kocası gelene kadar aç kalıyormuş. Gel zaman git zaman sapık adam başka taktikler düşünmüş. Oğluna gece sizde kalamaya gelicem demiş. Oğlu tamam baba demiş. Kız gelmesin diyince kocası buna bağırmış çağırmış hatta üstüne tokat biel atmış. Sabah kadının kocası işe gidince kadın da arkasından evden çıkmış yani kaçmış annesine, arkadaşına, komşusuna gitmiş.

Bu seferde Kocasının babası senin karın hiç evde durmuyor. Senin karın bir haltlar karıştırıyor diye kocasına şikayet etmiş. Kocası karından şüphelenmiş tartışmışlar bir de bu nedenle dayak yemiş. Hatta kocası yatakları ayırmış.

Babası ise bu arada boş durmuyormuş, kadına iç çamaşırları alıyor, evde bunaları giy rahat edersin diyormuş. Kadıncağız kabus gibi günler yaşamış.

En son Sapık adam bunu yakalaşım. Mutfakta bacaklarınıdaki eşoftmanı aşağıya indirmiş. Kaba kuvvetle buna tecevüz etmeye kalkmış. Adama tekme atmış zor olsa da kaçmış elinden.

Adama ettiğim küfürleri tahmin bile edemezsiniz.

Şimdi ne kendi evine ne kocasının yanına gidebiliyordu. Ofise çıkardım yemek ve kahve verdim. Sonra gitti.

Şimdi nerede ve ne yapaıyor çok merak ediyorum....